welkygrazlice.wgz.cz

Welký Grázlice :-))

Statistika

online:

Kick 69

Všechno to začalo někdy na jaře roku 2005 když Blowi hrozně toužil po tom založit punkrockovou kapelku ale nějak ne a ne sehnat k sobě lidi se stejnou chutí k punku a chutí hrát. Jednoho krásného zeleného dne byl Blowi v hospůdce s kamíkama, a když hrála skladba Blink 182 spustil svou oblíbenou větu, kterou omýlal pořád dokola a všem ,,Že by hrozně chtěl kapelku,, na to se přidala Blowiho kámoška že zná týpka Barona, kterej má úplně ten stejnej problém. Druhej den Blowi kontaktoval Barona a domluvila se prví zkouška. První zkouška proběhla u Barona doma v místnůstce asi 2 x 4 metry, kde se opravdu moc nedalo hejbat no a o vzduchu při hraní ani nemluvě. Kluci byli první zkouškou úplně nadšeni a spokojeni, a tak v častých návštěvách této místnůstky pokračovali.

Potom zjistily že by to chtělo nějaký jméno pro kapelku. Blowi nemá rád žádný složitý věci a dlouhý názvy, takže řekl názec KICK, no a pak Baron jen dodal číslo 69 ( což mimochodem jsou poslední čísla z roku narození Blowiho a Barona ). Jenže hraní ve dvou lidech je za chvilku omrzelo a tak začali hledat třetího a taky posledního člena kterýho chtěli a tím byl nějakej basák. Jenže sehnat dobrýho basáka a navíc kterej umí anglicky a poslouchá stejnou muziku jako kluci to je v dnešním světě discofilních a hip hopových lidí těžkej problém. Píše se podzim 2006 a Baronovo kamarád začíná chodit s jednou holčinou jménem Eva. No a úplnou náhodou je Eva Homerova sestra. Homer poslouchá stejnej styl jako Baron a Blowi, takže si hoši hnedka začali rozumět. Po menším rozhovoru (no spíše výslechu ) se domlouvá první zkouška. První zkouška probíhá kde jinde než v mini místnůstce u Barona. Homer sice nejni basák, kterýho kluci tak moc chtěli ale je to velice dobrej kytarista ( hlavně na sóla) takže se pal vybodli na nějakýho basáka, kterýho by asi stejně nikdy nenašli, a navíc se kluci shodli že hodně lidí v kapele taky nedělá dobrotu. Kapela se začíná sehrávat, snaží se vymejšlet vlastní věci a nebo hrát písničky od blink 182 (kterýma sou hoši hodně ovlivněný ).

Jenže nastává další problém. Zpěv! Homer a Blowi nemají žádnej aparát na zpěv, ale bez zpěvu přeci jen muzika není ono. Po různém zkoušení, testování věcí do kterých by se dali mikrofony zapojit se Blowi s Homerem rozhodují pro koupi aparátů. Když už si kluci mysleli že mají všechno proto aby se mohli věnovat hraní, výmýšlení, a nahravání přichází jeden z největších problémů. Zkušebna! Baron se s rodičema stěhují a kapela tak dostává ultimátum, že musí do 14 dnů opustit mini prostor, který byl opravdu malej, ale hlavní bylo, že se někde dalo hrát. Kluci čtou, podávájí inzeráty na zkušebny. Na poslední chvíli nacházejí prostor, kde by mohli hrát. Takže začíná stěhování, práce na odhlučnění místnosti a ve finále první zkouška v nové zkušebně. Kluci zjistily že kvalita zvuku z mini místnosti se nedá srovnat a tak jsou na konec spokojený že šli pryč. Ale hlavně už se můžou hoši trošku hejbat, skákat a hlavně se v klidu nadechnout ;)

Takže doufám že se teďko klukům začne pořádně dařit a můžou se přiblížit zase o kus blíž k jejich snům a cílům. Toto je prozatím celá historie punkrockové skupiny KICK 69.

http://kick69.cz/

 
®©