welkygrazlice.wgz.cz

Welký Grázlice :-))

Statistika

online:

Sociální teror

Kapela SOCIÁLNÍ TEROR vznikla na jaře roku 1993 v Chlumu u Třeboně. Kapelu založili AGNY (kytara, zpěv), DAVID (bicí, zpěv) a PETR (basa) a hrála jednoduchý melodický punkrock.

Do konce roku 93 kapela vystoupila jednou, poté koncert v lednu 94 v Chlumu,v Praze „Strahov 007“, České Budějovice, Kardašova Řečice . V září 94 přišel do kapely PETR (kytara), ale kapela nehrála ve čtyřech stabilně. Akce ve Vlachovo Březí, v Č. B., v Plzni „Pod Lampou“ , na benefičních koncertech v Kralupech nad Vltavou a Bratislavě.

 David

Začátek roku 95 akce v Písku, Č. B., Plzni, atd. PETR (kytara) v dubnu odchází na vojnu. SOCIÁLNÍ TEROR hraje opět ve třech v Prachaticích, Sezimovo Ústí „Hilton“, v Praze „squat Holešovice“ - koncert po demonstraci na 1. Máje, Mladá Boleslav, Volyně, atd.

V červenci 95 kapela natočila ve studiu AVIK PLZEŇ za pomoci příbramských E!E a Petra JAROŠE své první demo s názvem „Už nemůžem jen tak stát“. Kazeta obsahovala 16 skladeb, prodáno přes 500 kusů.. Pak akce na Temelíně, Humpolci „RC Tunel“, Klatovech, benefitu pro politického vězně Václava JEŽE v Nymburku, Strakonicích „S klub“,do poloviny roku 96 kapela odehrála dalších 15 - 20 koncertů. V červnu 96 dostal DAVID (bicí) nabídku bubnovat v pražských SPS (poté Squad 96) zbytek kapely souhlasil. Pokus o doplnění zpěvu s FRANTOU, ale kapela zůstala hrát ve třech. Bohužel od července 96 do konce roku kapela odehrála jediný koncert v Plzni, jinak vše odřekla, neboť PETR (basa) s kapelou končí. Zakládající sestava, která vydržela skoro 4 roky se mění, přichází HONZA alias SAM HÓKINS (basa) z Českých Budějovic. Během měsíce nazkoušen asi 40minutový program - akce Plzeň „C klub“, Holubov, Prachatice, Kladno.

 San Hókins

Po prázdninách se do SOCIÁLNÍHO TERORU vrací kytarista PETR, který se vrátil z vojny. Hlavní zpěv DAVIDa AGNY, o vokální stránku se stará celá kapela. Koncerty: Vodňany „Pohoda“, Kaplice „RC Down“, Teplice, Kladno, Rokycany, Volyně, Plzeň „C“, Č. B. „dvojka“, Havlíčkův Brod, Jihlava, Písek, ATD.

Petr

V září 98 kapela nehraje, celý měsíc příprava materiálu na nové MC/CD. Kapela natáčela tentokrát ve studiu VILLA TRANS TÝN NAD VLTAVOU a to v září a říjnu. V baru Pohoda ve Vodňanech si 23. ledna 1999 kapela odbyla křest desky s názvem Je to tady pořád stejný. Kapela hraje v tomto složení do podzima 1999, kdy končí AGNY i PETR a kapela hledá kytaristu. Přichází TOMÁŠ a PEPA a na podzim 2000 kapela opět začíná hrá: Klatovy, Rokycany, Teplice, Praha, Příbram, atd. Po roce kapela přestává hrát a kapela se rozpadá.

Až v roce 2006 přichází z mrtvýchvstání, když začíná zkoušet v sestavě MILAN (bicí), BEĎA (basa), CIPÍS (zpěv) a DAVID (kytara) a v dubnu první koncert v nové sestavě.

Kapela odehrála desítky koncertů mimo jiné s Kritickou situací, SPS, Plexis, NVÚ, Do Řady, Zóna, Slobodná Európa, E!E, Red Letter Day, Curbside, Vibrátors, One Way Systém, Gunners, Los Paraliticos, Mogell a mnoha dalšími.

 
®©