welkygrazlice.wgz.cz

Welký Grázlice :-))

Statistika

online:

Kokain

Kokain

Stimulační látka, vyráběná z rostliny koka, která stejně jako extáze nebo speed výrazně podporuje produkci serotoninu a dopaminu v mozku.
Koka roste divoce v Andách Jižní Ameriky. Koku pěstovali již staří indiáni a 90 % z nich dodnes žvýká denně 6 dkg lístků koky, jež obsahuje mimojiné také vitamin C.
Můžeme ji nazvat drogou bohatých, protože je velmi drahá (narkoman za ni denně utratí asi 2 000 Kč!) A obchod s kokainem je nejvýnosnější ilegální obchod na světě.
Kokain se vyrábí máčením listů koky v benzinu. Tím vzniká hydrochlorid, který je kyselý, a proto se může vdechovat, ale nedá se kouřit - kyselina by vám zničila plíce. Je také rozpustný ve vodě, čehož se využívá při nitrožilní aplikaci.
Způsoby aplikace: 1) vtírání do dásní 2) injekční - do žil 3) šňupání nosem (kokain se z nosní sliznice rychle vstřebává do krve) - nejčastější způsob
Účinky: dostaví se za několik vteřin a trvají pouze 30-40 minut. Kokain celkově povzbuzuje nervový systém a zvýšené sebevědomí, pokles chuti k jídlu, kolísání nálad. Působí jako afrodiziakum. Po aplikaci a odeznění příjemné reakce může trvat těžká kocovina a často přicházejí silné deprese a vyčerpání, což narkomané řeší další dávkou.
Dávka: šňupání - 30 až 40 mg, intravenosně - cca 20 mg
denní množství přijímané drogy je velmi individuální a pohybuje se od desetin gramu až do 2 g.
Vzhled: bílé krystalky bez zápachu s nahořklou chutí.
MOŽNÉ ÚMRTÍ

 
®©